Historie pojmu „Logistika“

25. 7. 2017

„Pracuji v logistice“, „Poskytujeme logistické služby“, „Logistická a přepravní společnost“,… Slovo „logistika“ už dnes používáme zcela běžně. Zamýšleli jste se ale někdy nad tím, kde a jak vzniklo a jaký je prapůvod celého oboru?

Transport & Logistic 2017

29. 5. 2017

Od 8. do 12. května se stalo výstaviště Messe München dějištěm jednoho z nejvýznamnějších veletrhů v oblasti přeprav a logistiky.

 Oficiální statistiky po ukončení veletrhu přinesly následující rekordní čísla:

EGT podporuje vzdělávání

24. 3. 2017

V EGT si plně uvědomujeme důležitost vzdělávání, motivace i získávání praktických zkušeností pro studenty logistických oborů. Proto jsme velmi rádi uspořádali, ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou v Olomouci a Střední školou logistiky a chemie, návštěvu studentů v naší společnosti.

Po chvilce teorie došlo především na otázky praktických zkušeností z oboru:

-          problematika různých celních a dalších předpisů v rozdílných destinacích

-          růst firmy, spojený s postupným rozšiřováním portfolia služeb

Přepravy nadrozměrného a nadměrného nákladu

17. 3. 2017

Nadrozměrné a nadměrné přepravy jsou velmi náročnou, ale také zajímavou a prestižní součástí našeho podnikání. EGT se stalo od roku 2015 oficiálním partnerem společnosti Caterpillar. Přepravy nadrozměrné důlní a stavební techniky kladou ty nejvyšší nároky na preciznost, organizaci a profesionalitu. Ať už probíhá přeprava po silnici či železnici, dbáme na bezpečnost a rychlost přepravy i aktivní komunikaci.

Stránky